Užitečné odkazy pro každou příležitost

12.11.2018
Štítky: 

Celosvětová síť se již ani náhodou nepodobá malému písečku, na kterém si hraje pár technicky zdatných podivínů. Internet doslova přetéká neuvěřitelným množstvím více či méně pravdivých infromací, v nichž někdy může být těžké se zorientovat. Které stránky rozhodně stojí za vaši pozornost a budou se vám vždy hodit?

Co tu roste?

Vzpomínáte si ještě na příručku s názvem Klíč k určování rostlin? Listování tlustou knihou v závislosti na tom, jaké má rostlina listy či stonek, má jistě své nesporné kouzlo, v době internetu ale můžete rostlinu určit mnohem rychleji. Skvělým projektem je například česká botanická fotogalerie, kterou má na svědomí Mgr. Dana Holubová (Michalcová), Ph. D., Ing. Jiří Danihelka, Ph. D., Mgr. Bc. Daniela Bártová Dittrichová a řada dalších odborníků na botaniku. Klíč k určování rostlin najdete také online, a to na těchto stránkách. Kromě nástroje k určování rostlin zde najdete i slovníček, seznam literatury a další užitečné informace.

Prášky, kapky, tablety…

Užíváte lék na předpis, ale povedlo se vám omylem vyhodit příbalový leták? Doporučil vám váš známý nějaký lék a vy si potřebujete pořádně prostudovat účinky? Chcete se ujistit, že k lékům, které berete, si můžete vzít tabletku aspirinu? Komplexní informace nabízí na svém webu MUDr. Jiří Štefánek - stačí si najít název léku a po rozkliknutí se dočtete veškeré potřebné informace. Na webu najdete také zajímavé články, slovníček pojmů a další informace. Pokud se vám web líbí, můžete ho i podpořit libovolným příspěvkem. O tom, jak se zachovat při úrazu či nemoci, informuje web prvni-pomoc.cz, informace o otravách, jedech, protijedech i o tom, co dělat, když jste požili něco, co jste požít neměli, nabízí webové stránky Toxikologického informačního střediska.

Na cestách

Pokud jste mladí a nezávislí, na pohodlí a luxusu vám při cestování možná tolik nesejde. Líbilo by se vám platit při cestování pouze za dopravu a bydlet zdarma? Pokud oželíte trochu soukromí a all inclusive, najděte si na webu Couchsurfing místo, kde byste se chtěli ubytovat, a připravte se na dobrodružné přespání na gauči v hostitelském bytě či domě. Všem, kteří se vydávají kamkoliv na cestu, může přijít vhod web Hedvábná stezka. Najdete zde vedle zajímavých článků také reportáže, informace o vybavení, diskuse a rady na cestu. Říká se, že Google ví vše. A je to nejspíš pravda - můžete si na něm totiž například najít i to, jaká letenka vás do vaší destinace vyjde nejlevněji. Přemýšlíte, zda je výhodnější jet do cíle autobusem, vlakem nebo autem? Poradí vám web Rome2Rio. Pokud vás zajímá, kolik hodin je právě na místě, kam se chystáte vycestovat, podívejte se sem. Web eprehledy.cz vám poskytne i další zajímavé informace z mnoha oblastí, průměrnou váhou a výškou dětí počínaje, přes státní svátky či školní prázdniny až po značení tříděného odpadu .

¨

Únos v IKEA a PIN pozpátku 

Znáte tu historku o holčičce, která byla unesena v obchodním domě IKEA? Vybíráte peníze z bankomatu s vědomím, že kdyby vás někdo přepadl, zadáním PIN kódu opačně si zachráníte život? Ověřujete na krabici, zda je vámi zakoupené mléko recyklované? A jste si jisti, že jsou tyto zprávy pravdivé? Podrobný přehled o všech poplašných zprávách, pověrách, nepravdách a řetězových e-mailech přináší český server hoax.cz

Máme rádi zvířata … a hvězdy

Na webu veterina-online najdete nejen aktuální a přehlednou mapu veterinárních ordinací, ale například také seznam obchodů pro zvířata, diskuzní fórum a inzerci. Aktuální informace o všech zoologických zahradách v České republice najdete na zoo.cz. Chcete zvířata pozorovat v teple vlastního domova? Přehled webkamer z celého světa najdete zde, záběry z českých luhů a hájů zase zde. Zajímá vás, kdy vyjde či zajde Slunce nebo co můžete právě pozorovat na noční obloze? Určitě zavítejte na stránky České astronomické společnosti