Rozšíření pro Google Chrome

02.08.2018

Internetový prohlížeč Chrome od společnosti Google si v poslední době získává čím dál větší oblibu. Je rychlý, spolehlivý, bezpečný, kompatibilní s hlavními platformami, a navíc nabízí uživatelům široké možnosti přizpůsobení. Jejich součástí jsou i nejrůznější rozšíření, která vám pomohou vyladit váš prohlížeč do nejmenších detailů. Která byste rozhodně měli vyzkoušet?

 

Malé, ale užitečné

 

Rozšíření jsou vlastně jakési malé programy, které váš prohlížeč - potažmo počítač - obohatí o další užitečné funkce. S pomocí těchto funkcí můžete vylepšit nejenom svou produktivitu, ale také bezpečnost, práci s multimédii a další důležité oblasti. U rozšíření ale - stejně jako pro práci s internetem obecně - platí dvě zásadní rčení: “Důvěřuj, ale prověřuj” a “Všeho moc škodí”. Nedoporučujeme vám instalovat bezhlavě rozšíření, která nemají žádná hodnocení, disponují podezřelým popiskem nebo slibují nemožné. I v podstatě užitečná věc, jako je rozšíření pro váš prohlížeč, se může za jistých okolností stát škodlivým nástrojem nebo vstupní branou pro jedince, kteří mají zálusk na vaše osobní data. Příliš mnoho rozšíření - jakkoli mohou být funkční, užitečná a bezpečná - může také chod vašeho prohlížeče značně zpomalit. Pečlivě tedy zvažujte, zda rozšíření, na které jste právě narazili, skutečně bezpodmínečně potřebujete pro život. Rozšíření můžete také vypnout a zapínat jednotlivé položky v závislosti na tom, co na svém počítači právě děláte: pokud se chystáte několik hodin pracovat v Google Docs, nepotřebujete rozšíření, ovlivňující fungování Facebooku nebo serveru YouTube. Rozšíření můžete vypínat a zapínat po kliknutí na symbol tří teček na pravé straně okna prohlížeče -> Další nástroje -> Rozšíření. Rozšíření můžete stahovat v internetovém obchodě Chrome a my vám nyní ukážeme ta, která byste rozhodně měli vyzkoušet.

 

Média

 

Zhasnout světla

 

Když sledujete nějaké zajímavé video na YouTube, určitě nestojíte o žádné rušivé prvky. S pomocí rozšíření “Zhasnout světla” (Turn Off The Lights) si můžete vámi sledovanou stránku ztmavit a navodit tak atmosféru sledování filmu v kině. Ovládání rozšíření je velice jednoduché - stačí kliknout na ikonku lampičky.

 

Equalizer for Chrome

 

Chcete pořádně vyladit zvuk ve svém prohlížeči Chrome? Vyzkoušejte Equalizer for Chrome - desetipásmový ekvalizér, který vám umožní detailně nastavit a přizpůsobit zvuk v prohlížeči. Součástí ekvalizéru je dvacítka přednastavených profilů pro nejrůznější příležitosti, zvuk si ale můžete nastavit také čistě podle svého a uložit vlastní profily.

 

Flash Player +

Díky tomuto užitečnému rozšíření můžete snadno a rychle ukládat oblíbený obsah ve flash formátu a přehrát ho později. Uložení obsahu je otázkou několika málo kliknutí.

 

Lyrics Here by Rob W

 

Jak název napovídá, rozšíření s názvem Lyrics Here by Rob W vám v okně zobrazí texty skladeb, přehrávaných z YouTube, Spotify a dalších platforem. Aplikace pro texty využívá více než čtyřicet různých spolehlivých zdrojů.

 

Soukromí a zabezpečení

1Password X Beta

 

Toto rozšíření přináší populární nástroj 1Password do vašeho Chrome prohlížeče. Umožňuje rychlé a snadné přihlášení do všech vašich účtů, generování účinných hesel, uložení citlivých informací a mnoho dalšího.

Ochrana hesla od Googlu

 

Obáváte se phishingových útoků? Rozšíření Ochrana hesla od společnosti Google vám pomůže cítit se o něco více v bezpečí. V případě, že heslo ke svým Google službách nedopatřením zadáte na stránky, které pod Google nespadají, rozšíření vás upozorní a umožní vám heslo okamžitě změnit.

 

Zábava, hry a sociální sítě

Super Mario Bros 3

Kdo by nemiloval svět instalatéra Maria? Pokud při práci cítíte, že je toho na vás zkrátka moc, toto rozšíření vás přenese do světa cinkajících mincí, kostiček, hvězdiček, příšerek a skoků, na jejichž přesnosti záleží.

 

Online Dino

 

Rozšíření Online Dino vám přináší kultovního offline tyranosaura. Nyní si ho můžete zahrát kdykoliv a kdekoliv.

 

Earth View from Google Earth

 

Díky rozšíření Earth View od Googlu se budete moci pokochat novým satelitním snímkem naší planety pokaždé, když v Chromu otevřete novou kartu.

 

Urban Dictionary by Google

 

Nejste v angličtině tak úplně zdatní? Máte problém s pochopením některých novějších výrazů? Po instalaci rozšíření Urban Dictionary by Google stačí dvakrát kliknout na slovo, které vás zajímá, a získáte jeho kompletní výklad (v angličtině).

 

Messenger Cleaner

 

Rozšíření Messenger Celaner vám umožní vymazat všechny facebookové zprávy včetně skupinových jedním jediným kliknutím.

 

Práce, produktivita, prohlížení webu

 

Smooth Gestures Plus

 

Rozšíření Smooth Gestures Plus vám umožní používat při prohlížení webových stránek vlastní gesta myší. Gesta si můžete sami nastavit a zcela přizpůsobit, stejně jako klávesové zkratky. Rozšíření je placené s dvoutýdenní bezplatnou zkušební lhůtou.

 

Aurora

 

Rozšíření Aurora přináší do vašeho prohlížeče nejen úchvatné tapety, ale také automatickou předpověď počasí, vyhledávání a správu záložek a historie nebo užitečné virtuální samolepicí štítky. Aurora podporuje i hlasové vyhledávání.

 

Tab Finder Light

Máte ve svém prohlížeči často otevřeno plno karet, v nichž se následně těžko orientujete? Rozšíření Tab Finder Light vám karty přehledně uspořádá do náhledů, které můžete snadno spravovat.

 

Google Search by Image

 

Díky tomuto rozšíření můžete zahájit Google vyhledávání za použití jakéhokoliv obrázku nebo fotografie na webu. Rozšíření pochází z dílny Google.

 

Print Friendly & PDF

 

Potřebujete vytisknout obsah webu? Rozšíření Print Friendly & PDF vám umožní efektivní tisk, který vám ušetří papír i náplň do tiskárny. Před vytištěním si můžete přizpůsobit velikost písma, odstranit reklamy a spoustu dalšího. Rozšíření také umožňuje uložit stránku jako PDF.

 

Search Administrator Tab

 

Rozšíření Search Administrator Tab představuje nejjednodušší cestu k přepínání mezi vašimi oblíbenými vyhledávacími nástroji přímo z nové karty prohlížeče Chrome.

 

E-mail

Boomerang for Gmail

Boomerang for Gmail je skvělý nástroj, který rozšíří možnosti vašeho gmailového účtu. Umožňuje plánované odesílání, sledování odpovědí, nastavení připomínek a mnoho dalšího.

Checker Plus for Gmail

Díky rozšíření Checker Plus for Gmail si můžete v prohlížeči nastavit upozornění, týkající se vašeho Gmailu, a to i více účtů najednou. Rozšíření je bezpečné a spolehlivé, samozřejmostí jsou pravidelné aktualizace.

 

Spolehlivé připojení pro stažení všech potřebných rozšíření zajišťuje Středočeskému kraji Újezd.net, Eurosignal a UVT.