Již příští týden představí brněnská konference ISP Municipality představí možnosti vylepšení připojení v obcích

12.04.2019

Dne 16. dubna 2019 proběhne v brněnském hotelu Voroněž odborná konfrence s názvem ISP Municipality, určená zástupcům obcím, členům odpovědných komisí, ale také zástupcům místních akčních skupin, operátorům či poskytovatelům internetového připojení.

 

Tématem konference budou nejenom právní i technologické aspekty zavádění vysokorychlostního internetu do menších obcí a měst. Diskutovat a přednášet se bude o důležitosti zrychlení připojení v obcích, o možnostech dotací a dalších formách podpory výstavby a odstranění bariér na místní úrovni.

Na konferenci vystoupí telekomunikační operátoři, zástupci Českého telekomunikačního úřadu, právních kanceláří či úřadu vlády, na programu je řada zajímavých prezentací na téma chytrých obcí, stejně jako diskuse s účastníky konference. Kromě zrychlení internetového připojení v obcích a menších městech přijde řeč i na další zajímavá témata, jako jsou optické sítě či otázka veřejného osvětlení.

Záštitu nad pořádáním konference zajistila společnost ISP Legal&Technologies, hlavním partnerem je česká telekomunikanční infrastruktura CETIN. Bližší informace včetně podrobného programu jsou k dispozici na webu konference. O den později se na tomtéž místě bude konat konference KKTS Sítě 2019.