Ericsson a Microsoft přinášejí další generaci připojených vozidel

  • Integrace cloudu od společnosti Ericsson a platformy Microsoftu umožňuje výrobcům zrychlit výrobu nových připojených vozidel po celém světě
  • Cloud jako služba přinese automobilovému průmyslu jednodušší vývoj inovací a aplikací
06.02.2020

Tisková zpráva: Společnosti Ericsson a Microsoft spojují své zkušenosti s připojenými vozidly. Ericsson staví svůj cloud (Connected Vehicle Cloud) na platformě Microsoftu (Connected Vehicle Platform), která je spuštěná na cloudové platformě Microsoft Azure.

Integrované řešení umožňuje výrobcům mnohem jednodušší, rychlejší a levnější nasazení a škálovatelnost globálních automobilových služeb, jako je správa vozového parku, bezdrátová aktualizace softwaru a připojené bezpečnostní služby. Díky modulárnímu designu poskytuje řešení také větší flexibilitu a rozšířené možnosti implementace.

Connected Vehicle Cloud společnosti Ericsson propojuje více než 4 miliony vozidel ve 180 zemích světa, což je přibližně 10 % trhu s připojenými vozidly. Platforma je uzpůsobená tak, aby vyhovovala rostoucí poptávce výrobců a zajišťovala možnost podpory servisu jakéhokoliv připojeného vozidla. 

Platforma Microsoft Connected Vehicle Platform (MCVP) umožňuje automobilovým společnostem rychleji poskytovat bezpečné a pohodlné zážitky z jízdy přizpůsobené na míru. Kombinuje cloudovou infrastrukturu, špičkové technologie se službami umělé inteligence a IoT. Prostřednictvím MCVP Microsoft nabízí cloudovou platformu napříč všemi digitálními scénáři, na jejichž vrcholu je stavba řešení zaměřená na zákazníka, včetně infotainmentu ve vozidle, pokročilé navigace, autonomní jízdy, telematiky a predikčních služeb. MCVP zajišťuje také globální dostupnost a dodržování předpisů díky Microsoft Azure.

„Partnerství společností Ericsson a Microsoft přinese trhu komplexní platformu pro připojená vozidla. Naše integrovaná řešení pomohou výrobcům automobilů nabízet řidičům i cestujícím lepší zážitek a připojená vozidla,“ říká Åsa Tamsons, vedoucí technologií v oblasti podnikání ve společnosti Ericsson.  

„Společně s Ericssonem chceme zjednodušit vývoj služeb souvisejících s vozidly, abychom tak jejich výrobcům pomohli soustředit se na potřeby jejich zákazníků a umožnit jim rychlejší poskytování jedinečných a na míru šitých jízdních zážitků,“ shrnuje Peggy Johnson z oddělení Business Development ve společnosti Microsoft.

Zdroj fotografií: Ericsson